karcanka

Můj blog o čaji a zdravé výživě

Zeštíhlující lavice – Pravda o infračervené sauně

on Červenec 22, 2013

Prodejci infrasaun nejsou většinou příliš skromní při propagování výhod svých produktů. Sauna podle nich uzdravuje akné, křečové žíly, hemoroidy, odplavuje potem těžké kovy, a zlepšuje imunitu. Zákazníkům jsou nabízeny dlouhé seznamy slibů hubnutí. Infračervené sauny a fitness centra začaly být populární asi před pěti lety. Vzpomínám si na reklamy ve kterých chválili zdravotní výhody infračervené sauny v superlativech. Vzpomínám si, na divoké sliby zvýšené spotřeby kalorií. Slibovali uživatelům až 600-800 spálených kcal snadno během půl hodiny. Myslím, že jsem nebyla jediná nedůvěřivá k těmto reklamám a brala jsem infračervenou saunu spíše pro relaxační účinek. Infračervené sauny jsou stále populární a prodejci více a více nešetří slovy chvály. Aniž bych se pouštěla do zdravotních tvrzení které nespadají do mé kompetence, chci zjistit, zda infračervená sauna skutečně pomáhá hubnout.

Tři pádné argumenty na obranu infračervené sauny jsou následující:

1 Infrasauna vyzařuje teplo stejně jako slunce. Tepelný efekt otevírá kapiláry, zlepšuje periferní prokrvení, zvyšuje srdeční frekvenci a zvyšuje váš metabolismus. Toto je ekvivalent k fyzické aktivitě, a tak sval cvičí bez svalové práce.

2 Tělo spaluje 0,586 kcal během produkce jednoho gramu potu. Infračervené světlo vyprodukuje 2-3 krát více potu než běžné sauny. Zatímco ztráta tekutin kvůli pocení může být nahrazena vodou, kalorie se nenahradí.

3.Pravidelné užívání infra sauny zlepší celulitidu asi do 4 měsíců , infračervené teplo prohřívá buňky 10x více než teplo běžné sauny. Tak pronikavé teplo je schopno odstranit podkožní tukové buňky pomocí vody v potu.

Určitě je potěšující zjistit, že můžete hubnout i bez cvičení. Ale je to skutečně tak?

Ve skutečnosti, v průběhu let jsem strávila dlouhý čas v infrasauně, mimo jiných aktivit. Praktické zkušenosti ukazují, že po infračervené sauně se budete cítit dobře. Ale zhubnutí se nekonalo, vůbec nic. Ztratila jsem trochu váhy díky odvodnění a zlepšila se mi trochu celulitida. Můj přítel sportovní expert mi vysvětlil proč. Reklamy na Infrasaunu přehánějí spotřebu energie. Spotřeba energie je do značné míry založena na fyzicky odvedené práci. Samotná regulace teploty sice sama o sobě spotřebovává energii, ale v Infrasauně svaly nepracují a nedochází k žádné další spotřebě energie. V infračervené sauně spotřebujete jen o málo více, než byste spotřebovali běžnou chůzí. Také svaly se vám v IR sauně nezvětší. Samotné teplo bez jakýchkoli vnějších podnětů, nemůže samo, bez tréninku rozvíjet svalovou hmotu. Infrasauna je přesto příjemná a užitečná věc. Výzkumem bylo prokázáno, že infračervené sauny mohou pomoci v obnově vašich namožených svalů. Mechanismus vzniku celulitidy je do jisté míry kontroverzní, ale lékaři přiznávají, že celulitida je vždycky způsobena zánětem v těle. Zánět přitahuje tekutinu, která dále zvyšuje otok. V případě, že infračervená sauna ohřívá tkáň a tekutina se odstraní, může přispět k normalizaci metabolismu buněk, a tak zlepšit syndrom pomerančové kůry. Nicméně, v případě, že se objem tukové tkáně nesnižuje, celulitida se vrátí znovu a znovu a znovu. To je důvod, proč nejúčinnější způsob, jak se zbavit obezity je sníst dobrý lehký oběd, jít na procházku nebo nordic walking a pak si dát saunu na zahřátí.

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: